Studio Ceramiki FRESKA

Ławszowa 44A/2, sklep: Ławszowa 20

59-724 Osiecznica

tel.: +48 75 732 12 78, +48 794 754 042

e-mail: ceramikafreska@interia.pl

www.ceramikafreska.pl

Studio Ceramiki FRESKA

Firma została założona w 2014 r. przez Helenę Straszak i Jerzego Sosika. Jest to niewielki zakład, zatrudniający 2 osoby. W swojej ofercie ma 80 rodzajów form – głównie ceramikę naczyniową – w 56 dekoracjach. Wyroby zdobione są przy pomocy stempelków oraz ręcznie malowane pędzlami. Wśród wzorów unikatowych dominują motywy kwiatowe – maki, słoneczniki, wzory wielokwiatowe tzw. „łączka”. Charakterystyczne dla firmy są dekoracje nawiązujące do otaczających Ławszową Borów Dolnośląskich – wrzos oraz jagoda. Poza wzorami w odcieniach niebieskich na naczyniach stosuje się zdobienia w kolorze zieleni, żółci, czerwieni oraz czerni. Szczególnym uznaniem cieszą się zastawy stołowe i serwisy kawowe w dekoracji unikatowej U-1, U-10, artystycznej A-2 oraz standardowej S-1.

Swoje wyroby firma sprzedaje na terenie Polski oraz Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Produkty wystawia w czasie Bolesławieckiego Święta Ceramiki, Cepeliady w Sopocie, Targów Bożonarodzeniowych w Częstochowie, Jarmarku Wielkanocnego w Poznaniu oraz Winobrania w Zielonej Górze.

Materiał przygotowany na podstawie katalogu pn. Z bolesławieckiej gliny, wydanego przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, opracowanie graficzne, skład i fotografie Grzegorz Matoryn.
Jeżeli chcą Państwo dokonać zmian w opisie lub zmienić, wykonać, dodać nowe fotografie, filmy to prosimy o kontakt.