Ceramika Bolesławiecka KALICH

WYJĄTKOWE MIEJSCE NA CERAMICZNYM SZLAKU

ul. Hutnicza 6a, 59-700 Bolesławiec

tel.: +48 75 736 34 34, +48 502 405 774

e-mail: ceramika@ceramikakalich.pl

www.ceramikakalich.pl

Ceramika Bolesławiecka KALICH

WYJĄTKOWE MIEJSCE NA CERAMICZNYM SZLAKU

Firma została założona 2001 r. przez Jacka Kalich i jego żonę Weronikę. Początkowo mieściła się we wsi Czerna. W 2014 r. produkcję przeniesiono do nowej siedziby przy ul. Hutniczej w Bolesławcu, gdzie urządzono nowoczesny zakład. W produkcji firma ma ponad 430 form - zestawy stołowe (śniadaniowe, obiadowe, kawowe), artykuły kuchenne i dekoracyjne. Wizytówką firmy są bogato zdobione dekoracje artystyczne, często projektowane w seriach limitowanych. W zakładzie opracowanych zostało 540 dekoracji stempelkowych i malatur o kwiatowych wzorach. Aktualnie używanych jest: 50 artystycznych, 80 unikatowych i 20 podstawowych wzorów.

Ceramika Bolesławiecka Kalich oraz ich główny przedstawiciel handlowy na USA - firma Lidia’s Polish Pottery prezentują swoje produkty na wielu targach i wystawach oraz przedsięwzięciach o zasięgu międzynarodowym i regionalnym: The Atlanta International Gift & Home Furnishings Market w Nowym Jorku, Las Vegas Market, Seattle Gift Show, TV- QVC, w Muzeum Cranberry, Statue Of Liberty (Statua Wolności). Ponadto brała udział w Targach Branżowych Vitrel w Mikołajkach, Targach w Českiej Lípie, Bolesławieckim Święcie Ceramiki, Targach Bożonarodzeniowych w Warszawie, Festiwalu Haftu Koronki i Rękodzieła w Łodzi, gdzie w 2008 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie dla wystawców za aranżację stoiska z ceramiką oraz wyróżnienie za zestaw łazienkowy retro. W 2010 r. zdobyła 2 nagrodę za produkt regionalny na wystawie „Produkty i Pamiątki Regionalne - Najefektywniejsze Środki Promocji Regionu”, połączonej z targami turystycznymi Euroregion TOUR 2010 w Jabloncu nad Nysą.

Firma współpracuje z katalogiem Uno Alla Volta, który sprowadza do USA wyjątkowe unikalne ręcznie produkowane arcydzieła z całego świata. Poza USA swoje wyroby zakład eksportuje do Japonii, Korei Południowej, Francji, Niemiec, Kanady, Czech, Wielkiej Brytanii, do Chin i na Tajwan.


Materiał przygotowany na podstawie katalogu pn. Z bolesławieckiej gliny, wydanego przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, opracowanie graficzne, skład i fotografie Grzegorz Matoryn.
Jeżeli chcą Państwo dokonać zmian w opisie lub zmienić, wykonać, dodać nowe fotografie to prosimy o kontakt.