Ceramika Artystyczna Cermaz Sp. z o.o.

Ceramika BONA

Warta Bolesławiecka 93A, 59-720 Raciborowice Górne

tel.: +48 603 701 688

e-mail: ceramikabona@gmail.com

www.ceramikabona.pl


Ceramika BONA

Ceramika Artystyczna Cermaz Sp. z o.o.

Firma istnieje od 2005 roku i jest spółką rodzinną założoną przez Krzysztofa Mazurka. Stosuje 2 znaki towarowe: Cermaz oraz Bona.

W produkcji zakładu jest 220 form. Poza typowymi wyrobami stołowymi, takimi jak kubki, talerze obiadowe, deserowe, filiżanki ze spodkami, czajniki i pojemniki. Zakład posiada w sprzedaży: miski na wełnę, pojemniki na miód z drewnianym nabierakiem, czy karmniki dla ptaków. Firma stosuje 170 dekoracji: podstawowe P1 i P2, unikatowe U1 i U2, artystyczną A1. Wzory wykonywane są za pomocą stempla, m.in. z motywem kropek, meandra i spirali oraz malowane w formie kwiatów, a także stanowiące połączenie tych dekorów. Część wyrobów nawiązuje do kultury śródziemnomorskiej. Wśród barw dominują nasycone kolory: kobaltowe, czerwone, pomarańczowe i zielone.

Firma swoje wyroby eksportuje do Korei Południowej, USA, Japonii i Australii. W 2016 r. produkty firmy były wystawiane na targach The Atlanta International Gift & Home Furnishings Market (USA).

Materiał przygotowany na podstawie katalogu pn. Z bolesławieckiej gliny, wydanego przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, opracowanie graficzne, skład i fotografie Grzegorz Matoryn.
Jeżeli chcą Państwo dokonać zmian w opisie lub zmienić, wykonać, dodać nowe fotografie, filmy to prosimy o kontakt.